مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - Sunday 3 Dec 2023
محتوا
وصیت نامه شهید محمد نعمتی

وصیت نامه شهید محمد نعمتی

بسم الله الرحمن الرحیم متن وصیت نامه شهید محمد نعمتی با عرض سلام به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عج) و نائب بر حقش امام خمینی با درود و سلام به شهداء از صدر اسلام گرفته تا شهدای کربلای ایران, از شهدای هفتاد و دو تن گرفته تا شهدای محراب و … و با درود […]

یکشنبه 4 جولای 2010 - 13:46

بسم الله الرحمن الرحیم

متن وصیت نامه شهید محمد نعمتی

با عرض سلام به پیشگاه مقدس آقا امام زمان (عج) و نائب بر حقش امام خمینی با درود و سلام به شهداء از صدر اسلام گرفته تا شهدای کربلای ایران, از شهدای هفتاد و دو تن گرفته تا شهدای محراب و … و با درود به پدر و مادران شهداء و با سلام به رزمندگان پیروز و سلحشور ایران.

“یا ایها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه”

(ای نفس قدسی مطمئن و دل آرام ـ امروز به حضور پروردگارت باز آی که تو خشنود به نعمتهای ابدی او و او راضی از اعمال نیک است)

خدمت پدر و مادر عزیزم و امت شهید پرور آبکنار سلام عرض می کنم.

خداوندا نور رحمتش را بر من بنده حقیر و گنه کار تابانیده و این سعادت عظیمی را نصیبم کرده تا اینکه به جبهه بروم و جانم را در راهش نثار کنم. چه مرگی بالاتر از این مرگ می باشد که انسان در راه معشوقش فدا شود. به قول سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) که می فرماید ـ اگر قرار است تا آخر کار این بدنهای ما از بین برود پس چه بهتر اینکه در راه الله و در زیر ضربات شمشیر قطعه قطعه شود.

پدر و مادر عزیزم من راه سرورم را در پیش گرفته ام و به ندای (هل من ناصر ینصرنی) او لبیک گفته و به جبهه رفتم از شما می خواهم که به نصیحتهای بنده حقیر گوش کنید و مرا حلال کنید تا اینکه آسوده به پیش معشوقم بروم. وقتی که خبر شهادتم را شنیدید مبادا نگران باشید زیرا من امانتی بودم پیش شما و می بایست این امانت به صاحب اصلیش باز می گشت. انا لله و انا الیه راجعون.

و همانند آنروز تولد من خوشحال باشید. پدر و مادر عزیزم اگر چه ممکن است برای شما مشکل باشد که فرزندی را از دست بدهید ولی نه, مگر آنهائی که فرزندان خود را از دست داده اند پدر و مادر نبوده اند؟ ولی با این حال مشت خود را گره کرده و با صدای بلند فریاد زدند که ای مردم به من تسلیت مگویید و من از شما می خواهم اگر می خواهید دشمنان به من نخندند, شما هم این چنین روحیه ای داشته باشید. مشت خود را گره کرده و با صدای بلند فریاد بزنید و بگوئید ای ابر قدرتها کور خوانده اید تا ایران ما پدر و مادرانی همچون ما دارد امکان ندارد کسی بتواند به ما تجاوز کند و این آرزو را به گور خواهید برد. شما باید افتخار بکنید که فرزند خود را برای رسیدن به الله و در راهش از دست داده اید و من هم افتخار می کنم که در دامن چنین پدر و مادری پرورش یافته ام تا اینکه امروز به جبهه بروم و جانم را فدای دین خدا کنم . از شما انتظار دارم که زینب وار حامل خون شهید خود باشید و محکمتر در راه اهداف و اعتلای کلمه (لا اله الا الله) گام بردارید. مرا ناکام نخوانید زیرا چه کامی بهتر از این شهادت در راه خدا می باشد که آن هم فقط شامل بندگان خالص خدا می شود.

انسان در این دنیای مادی مرده است و وقتی که در راه الله شهید می شود تازه دارد متولد می شود و زندگی جاوید خود را آغاز می کند.

چقدر شهادت در راه خدا زیباست, شهادت انسان را به درجه اعلای ملکوتی می رساند, عشقهای این دنیا همه پوچ است فقط عشق به خدا است که زیبا  و ابدی است و این عشق حقیقی است و انسان را به معشوق رهنمون می کند. و حالا سخنم با مردم حزب الله آبکنار

هر کربلائی حسینی دارد و امروز حسین زمان ما امام خمینی می باشد مبادا مانند مردم کوفه امام عزیز را تنها بگذارید که آگاه باشید در این صورت عذاب الهی گریبانگر شما خواهد شد. این رهبر به گردنمان خیلی حق دارد یاریش کنید و تنهایش مگذارید و مبادا از این انقلاب بدبین شوید و گوشه گیری کنید زیرا این نهال با خون هزاران هزار شهید آبیاری شده و اگر به اینانقلاب کمک نکنید خیانت به خون این همه شهیدان کرده اید و باز هم دچار عذاب الهی خواهید شد. تمام سعیتان در پیشبرد انقلاب باشد تا اینکه پرچم (لا اله الا الله) و محمد رسول الله در سراسر گیتی به اهتزاز در آید.

در راهپیمائیها و دعای کمیل و توسل و سینه زنی ها و غیره حضور فعال داشته باشید و با هم وحدت داشته باشید که این رمز پیروزی اسلام بوده است. مبادا از هم جدا شوید که بدانید دشمن ما بیدار است و منتظر وقت می باشد که با خنجر به ما بزند. امروز همه جهان به ما می نگرد و منتظر ما می باشد که ما چه خواهیم کرد و بار دیگر هم عرض می کنم به خواب نروید و وحدتان را هر چه بیشتر کنید و از امام عزیز و از این انقلاب دفاع کنید حرف امام را گوش کنید و از او اطاعت کنید که اطاعت از امام اطاعت از امام زمان (عج) و اطاعت از امام زمان اطاعت از خدا می باشد.

من راه شهادت را که همان جهاد در راه خدا می باشد انتخاب کردم و انتظار دارم که راهم را ادامه دهید و حضورتان را در جبهه هر چه بیشتر کنید و پسران و شوهرانتان را به جبهه بفرستید و سخنی هم با ضد انقلابها و یاوران شرق و غرب دارم اگر ما صدها جان داشتیم حاضر بودیم در راه این انقلاب فدا سازیم ما همیشه دنبال مرگ هستیم و این مرگ است که از ما می ترسد ولی شما از مرگ می ترسید و این مرگ است که همیشه دنبال شماست ما مرگ را اول زندگانی و شما مرگ را پایان زندگی می دانید تا خون در رگ ما می باشد از این انقلاب و امام دفاع خواهیم کرد و سخنی هم با برادران و خواهران و فامیلها دارم چیزهایی که به پدر و مادر عرض کردم به شما هم می گویم مبادا از این انقلاب بدبین باشید حرف امام را گوش کنید امام و انقلاب را یاری کند از شما انتظار دارم که فرزندانتان را آنچنان ادب کنید که از آنها یک بهشتی و رجائی و باهنر و حتی از اینها بالاتر مانند امام در آیند اگر فرزندانتان را درست تربیت کردید پاداش شما با خدا خواهد بود ولی اگر درست تربیت نکردید در برابر فرزند خود و حتی در برابر خدا مسئول خواهید بود در اولین فرصت به آنها نماز و قرآن بیاموزید و آنها را با احکام اسلام آشنا سازید.

برادرم جابر راه خدا برترین راههاست پوینده و کوشنده این راه باش هر کاری که انجام می دهی درست بیندیش , خوب را از بد تشخیص بده, دوست را از دشمن خدا را ناظر بر اعمال خود بدان لذات این دنیا همه فانی و پوچ است بیاد آخرت باش. فقط آخرین وصیت و سفارش من به تو این است که درست و آزادانه راه را انتخاب کن و با پدر و مادر بخوبی رفتار کن به همه احترام بگذار و با مردم بخوبی رفتار کن. اگر ناراحتی از من دیدی به بزرگی خود مرا حال کن دوستت دارم و تو را برادر خوبی برای خود می دانم.

از همه شما می خواهم حتماً به گفته های این بنده حقیر عمل کنید و اگر خدای نکرده عمل نکنید شما را نخواهم بخشید انشاء الله که عمل خواهید کرد از دوستان و آشنایان و امت حزب الله می خواهم که مرا حلال کنند و در دعاهایتان ما را یاد کنید همه شما را به خدای بزرگ می سپارم امام و رزمندگان را دعا کنید شهدا را فراموش نکنید دعاهایتان را هر چه بیشتر کنید و من گنه کار را از یاد نبرید.

“الا بذکر الله تطمئن القلوب” با یاد خدا دلها آرامش پیدا می کند.

(وصیت نامه بنده حقیر محمد نعمتی)

ارسال دیدگاه

  1. نویسنده دیدگاه:  نرگس نعمتی آبکنار
    2022/08/11 - 21:43
enemad-logo