مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ - Saturday 20 Jul 2024
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۲۹ مهر

تقویم تاریخ گیلان – ۲۹ مهر

۱- آغاز انتشار روزنامه وزین «پرچم اسلام» در رشت. این روزنامه به مدیریت «حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی صدرایی اشکوری» منتشر می شد. این روزنامه جهت ترویج اسلام و مذهب جعفری و مقابله با بی دینی و ابطال عقاید ضددینی ایجاد شده بود. مدیر این روزنامه از واعظین فاضل و خوش بیان گیلان بود. […]

سه‌شنبه 21 اکتبر 2014 - 19:49

۱- آغاز انتشار روزنامه وزین «پرچم اسلام» در رشت. این روزنامه به مدیریت «حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی صدرایی اشکوری» منتشر می شد. این روزنامه جهت ترویج اسلام و مذهب جعفری و مقابله با بی دینی و ابطال عقاید ضددینی ایجاد شده بود. مدیر این روزنامه از واعظین فاضل و خوش بیان گیلان بود. (۱۳۳۰ ش)

۲- درگذشت آیت الله پیشوایی عالم بزرگ بندر انزلی. در این روز آیت الله سید ابوطالب پیشوایی که سال ها زعامت شهر انزلی را بر عهده داشت و در مسجد جامع این شهر به اقامه نماز جماعت و نماز جمعه می پرداخت در گذشت. وی دارای اجازه اجتهاد از آیات نایینی، شیخ عبدالکریم حائری، سیدمحمدتقی خوانساری و سیدابوالحسن اصفهانی بود. این عالم بزرگ در همین مسجد به خاک سپرده شد. (۱۳۵۷ ش)

ارسال دیدگاه

enemad-logo