مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
دوشنبه 28 خرداد 1397 - Monday 18 Jun 2018
ویژه نامه شهدای گیلان در فاجعه ۷ تیر

ویژه نامه شهدای گیلان در فاجعه ۷ تیر

در پی انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی در ۷ تیر سال ۱۳۶۰ و شهادت ۷۲ تن از مسئولین نظام،بیش از ۷۲ تن از بزرگان انقلاب به شهادت رسیدند. در این میان، سهم گیلان تقدیم ۳ شهید بزرگوار به اسلام و انقلاب بود.

در پی انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی در ۷ تیر سال ۱۳۶۰ و شهادت ۷۲ تن از مسئولین نظام،بیش از ۷۲ تن از بزرگان انقلاب به شهادت رسیدند. در این میان، سهم گیلان تقدیم ۳ شهید بزرگوار به اسلام و انقلاب بود. از گیلانی هایی که در این جلسه حضور داشتند و به شهادت رسیدند «دکترحسن عضدی» (نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان قانون اساسی و عضو هیأت رئیسه این مجلس و معاون وزیر فرهنگ و آموزش عالی»)،  «حاج صادق اسلامی گیلانی» (از اعضای مرکزی موتلفه اسلامی و از بازاریان مبارز متدین که مبارزه را از سال ۴۲  با ترور منصور آغاز کرده بود) و «سیف الله عبدالکریمی» (نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی و عضو حزب جمهوری اسلامی) بودند. گفتنی است که یکی از اهالی گیلان در این واقعه حضور داشت و لی جان سالم به در برد. او محمدحسین اصغرنیا بود که که آن موقع استاندار سمنان و عضو حزب جمهوری اسلامی بود.

به همین مناسبت «ویژه نامه شهدای گیلانی فاجعه ۷ تیر» را تقدیم می کنیم.