مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
شنبه 1 اردیبهشت 1397 - Saturday 21 Apr 2018
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۳۰ بهمن

تقویم تاریخ گیلان – ۳۰ بهمن

۱- مرگ رضا روستا عضو کمیته مرکزی حزب توده در آلمان شرقی. او دبیر اول کمیته مرکزی حزب توده و عضو هیأت اجرایی فدراسیون سندیکایی جهانی کارگران نیز بود. وی متولد ۱۲۸۰ در رشت بود. در زمان نهضت جنگل جذب شوروی ها شد. سراسر  زندگی او را فراز و نشیب هایی از سازماندهی تشکیلات جهانی […]

پنج شنبه 30 بهمن 1393 - 00:59

۱- مرگ رضا روستا عضو کمیته مرکزی حزب توده در آلمان شرقی. او دبیر اول کمیته مرکزی حزب توده و عضو هیأت اجرایی فدراسیون سندیکایی جهانی کارگران نیز بود. وی متولد ۱۲۸۰ در رشت بود. در زمان نهضت جنگل جذب شوروی ها شد. سراسر  زندگی او را فراز و نشیب هایی از سازماندهی تشکیلات جهانی صلح گرفته تا تجارت خاویار و قاچاق اسلحه در بر گرفته است. او سال ها زندان و تبعید و تلاش را برای خدمت به بیگانه و خیانت به دین و وطن انجام داد. (۱۳۴۶ ش) (چپ در ایران، رضا روستا به روایت اسناد ساواک، ص ۱۹و ۲۰۴٫)

۲- در این روز رئیس جمهور وقت، حضرت آیت الله خامنه ای به رشت سفر کردند. ایشان ابتدا از فرودگاه مستقیم به مهدیه رشت رفتند و با خانواده شهدا دیدار کردند. سپس به استادیوم شهید عضدی رفته و با عموم مردم گیلان دیدار کردند. انبوه جمعیت حاضر در استادیوم استقبال باشکوهی کردند. ایشان نیز سخنرانی جالب و مهیجی را ایراد کردند. ایشان بعد از نماز مغرب و عشا در جلسه ای با حضور روحانیت استان شرکت و برای آنها سخنرانی نمودند. (۱۳۶۴ ش) (یار صادق، ص۱۰۹٫)

ارسال دیدگاه