مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - Sunday 2 Apr 2023
محتوا
۵ شهید و ۴۶ مجروح در تظاهرات انقلاب اسلامی در گیلان تا امروز + سند نام برخی از مجروحین و شهدا

۵ شهید و ۴۶ مجروح در تظاهرات انقلاب اسلامی در گیلان تا امروز + سند نام برخی از مجروحین و شهدا

در گزارشی که در روزنامه اطلاعات شماره ۱۵۷۷۱، در روز دوشنبه، ۹ بهمن ۱۳۵۷ درباره تظاهرات روزهای اخیر رشت درج شده است تعداد مجروحان را ۴۶ نفر اعلام کرده که حال عده ای از آنان در وضعیت وخیم قرار داشت. همچنین تعداد شهدای این تظاهرات هم ۵ نفر عنوان شده است.

پنج‌شنبه 26 ژانویه 2017 - 05:31

در روز ۷ بهمن ۱۳۵۷ چندین تظاهرات در خیابانهای مختلف رشت از جمله سردار جنگل و لاکانی در دفاع از نهضت امام خمینی (ره) برگزار شد که به مقابله و تیراندازی مستقیم ماموران رژیم پهلوی به سمت مردم منتهی شد.

در گزارشی که در روزنامه اطلاعات شماره ۱۵۷۷۱، در روز دوشنبه، ۹ بهمن ۱۳۵۷ درباره تظاهرات روزهای اخیر رشت درج شده است تعداد مجروحان را ۴۶ نفر اعلام کرده که حال عده ای از آنان در وضعیت وخیم قرار داشت. همچنین تعداد شهدای این تظاهرات هم ۵ نفر عنوان شده است. از جمله شهدای تظاهرات روز ۷ بهمن آقای «حمیدرضا ابراهیم نژاد» و خانم «فرحناز معصومی» بود که تیر به جمجمه اش اصابت کرده و در بیمارستان به شهادت رسید. در این واقعه یک جوان ۱۵ ساله به نام شهریار علی اکبری نیا مجروح و قطع نخاع شد.

شما می توانید در زیر، اسامی تعدادی از مجروحین این حادثه را به همراه متن چاپ شده روزنامه اطلاعات آن روز را مشاهده نمایید.

خبر تظاهرات مردم در بهمن ۵۷ در گیلان در روزنامه اطلاعات

«رشت ۵ شهید و ۴۶ مجروح داشت

رشت: یکی از مجروحین حوادث اخیر رشت به نام فرحناز معصومی در بیمارستان درگذشت و تعداد شهدای واقعه اخیر رشت به ۵ تن رسید.

در وقایع رشت، ۴۶ نفر مجروح شدند که حال عده ای از آنان به اسامی محمود شعبانی، شهرام ضرورطلب، ابراهیم نهاد، اسماعیل نورانی، مهناز گیاهی، شهریار علی اکبری، علی صاحب خواه، غلام ذکایی، جمشید سیاووش، ابراهیم یوسف زاده، عبدالله عبدالعلی، ناصر رفتاری، علی بوستان، مرتضی ابراهیم زاده وخیم است. دیروز [یکشنبه ۸ بهمن ۵۷] نیز یکبار دیگر رشت صحنه تظاهرات و خشونتهای خیابانی شد و مامورین در جریان آن اقدام به تیراندازی کردند.

از تعداد مجروحین حادثه دیروز اطلاع دقیقی در دست نیست.»

ارسال دیدگاه

*

code