مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
شنبه 14 تیر 1399 - Saturday 4 Jul 2020
محتوا
ضرورت توجه به آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس

ضرورت توجه به آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس

امام جمعه اسالم بر ضرورت توجه به آموزش‌ مهارت‌های زندگی و مسائل معنوی و مذهبی در مدارس تاکید کرد.

چهارشنبه 16 سپتامبر 2015 - 09:23

به گزارش خبرگزاری فارس از اسالم، حجت‌الاسلام اصغر جدایی در حاشیه افتتاح دبیرستان شهید مطهری این بخش در جمع مدیران تالش اظهار کرد: این مدرسه با همت بنیاد برکت و حمایت مقام معظم رهبری ساخته شده‌است.
وی مدرسه را محل ظهور استعدادها و کمالات ذاتی انسان دانست و افزود: مدرسه محل رشد، حرکت و آموزش مهارت‌های زندگی است.
امام جمعه اسالم مدرسه را محل تقویت و باروری استعدادها و شناخت نیروهای بیکران وجود بی‌نهایت انسان دانست و گفت: باز بودن در هر مدرسه‌ موجب بسته شدن در زندان می‌شود.
وی افتتاح دبیرستان مذکور در سالروز پیوند آسمانی علی (ع) و فاطمه (س) تصریح کرد: منطقی است تدابیری اندیشیده شود که دبیرستان شهید مطهری با دبیرستان‌های دیگر تفاوت آشکار دینی و معنوی داشته‌باشد.
جدایی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان دبیرستان شهید مطهری باید مومن‌تر باشند، خاطرنشان کرد: کادر و معلمان این دبیرستان باید فرهیخته‌تر و مذهبی‌تر باشند.
وی یکی از دغدغه‌های روحانیت و نیروی مومن و متعهد را حضور کمرنگ جوانان در نمازهای جماعت و مساجد دانست و یادآور شد: با توجه به قرار گرفتن این دبیرستان در مجاورت مسجد، از مسئولان امر می‌خواهم که هفته‌ای یک بار با دانش‌آموزان در نماز جماعت مسجد شرکت کنند.
امام جمعه اسالم خاطرنشان کرد: بدون تردید دانش‌آموزی که هر هفته یک بار در مسجد نماز بخواند به تدریج با محیط معنوی و نورانی مسجد انس می‌گیرد و بعدها هر جا برود مسجد را خانه دوم خود می‌داند.
وی از تلاش دست‌اندرکاران مدرسه مذکور قدردانی کرد.

ارسال دیدگاه

*

code