مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
دوشنبه 28 اسفند 1396 - Monday 19 Mar 2018
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۲۶ شهریور

تقویم تاریخ گیلان – ۲۶ شهریور

۱- سخنرانی جنجالی امام جمعه لاهیجان در اعتراض به استعفای فرماندار. «محمد خورشا» ‌فرماندار وقت لاهیجان در اعتراض به مداخلات غیر قانونی عده ای از افراد متنفذ و متمول در امور فرمانداری، استعفا داد. فرماندار تا جایی که ممکن بود در مقابل زیاده خواهی این عده مقاومت کرد ولی وقتی دید ناگزیر است که به […]

چهارشنبه 26 شهریور 1393 - 08:40

۱- سخنرانی جنجالی امام جمعه لاهیجان در اعتراض به استعفای فرماندار. «محمد خورشا» ‌فرماندار وقت لاهیجان در اعتراض به مداخلات غیر قانونی عده ای از افراد متنفذ و متمول در امور فرمانداری، استعفا داد. فرماندار تا جایی که ممکن بود در مقابل زیاده خواهی این عده مقاومت کرد ولی وقتی دید ناگزیر است که به خواسته های آنها تن دهد استعفا داد. حجت الاسلام قربانی امام جمعه وقت لاهیجان در اعتراض به استعفای فرماندار، در خطبه های نماز جمعه مطالب تندی را نسبت به وی بیان می کند: «آدم نباید کله شق باشد. کله خشک و کله خر نباشد. باید کسی او را نصیحت می کند به پره کلاهش بر نخورد. استعفا نکند، ناراحتی نکند.» (۱۳۶۱ ش) (فریاد مظلوم۲- هشدارهای امام علی به جامعه انقلابی، ص ۲۹٫)

۲- عسگر معصوم گسکره در تهران توسط عناصر تروریستی سازمان مجاهدین خلق مورد سوء قصد واقع شد و به شهادت رسید. او پاسدار و اهل رشت بود. (۱۳۶۲ ش) (سایت هابیلیان، شهدای ترور.)

ارسال دیدگاه