مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - Monday 12 Apr 2021
محتوا
شهدای گیلان در انقلاب اسلامی/ زندگینامه شهید سید تقی اشکیل

شهدای گیلان در انقلاب اسلامی/ زندگینامه شهید سید تقی اشکیل

مختصری از زندگی نامه شهید سید تقی اشکیل  به عزم مرحله عشق پیش نه قدمی           که سود ها کنی از این سفر توانی کرد شهید سید تقی اشکیل در تاریخ ۱۲ شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر رشت دیده به جهان گشود . تحصیلات خود را تا سطح ششم ابتدایی گذراند و به کار نجاری مشغول […]

پنج‌شنبه 3 نوامبر 2011 - 15:32

مختصری از زندگی نامه شهید سید تقی اشکیل 

به عزم مرحله عشق پیش نه قدمی           که سود ها کنی از این سفر توانی کرد

شهید سید تقی اشکیل در تاریخ ۱۲ شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر رشت دیده به جهان گشود . تحصیلات خود را تا سطح ششم ابتدایی گذراند و به کار نجاری مشغول شد.

او فردی مومن ، معتقد، آزاده ، حق طلب و صبور و بردبار بود . هرگز کسی را آزار نساخت . وفای به عهد و پیمان از خصلتهای خوب او بود . و ارادت زیادی به خاندان اهل بیت (ع ) داشت . دلداده ای عاشق و شیدا بود و از جمله افرادی بود که نور معرفت الهی بر دلش تابیده بود و به قرب پروردگار نائل شده بود. بنابر این با دیدن نوری از انوار الهی مستانه و عاشقانه به سوی آن شتافت و همانند پروانه ای عاشق پر زنان به جانب او شتافت . سرانجام در تاریخ ۸ دی ماه سال ۵۷ هنگام درگیری با دست نشانده های طاغوت به درجه رفیع شهادت رسید و به آرزویش که دیدار معبود ش بود نائل گشت. روحش شاد ، یادش گرامی و راهش پر رهروباد .

ارسال دیدگاه

*

code