مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
شنبه 1 اردیبهشت 1397 - Saturday 21 Apr 2018
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۱۹ آذر

تقویم تاریخ گیلان – ۱۹ آذر

۱- تظاهرات عظیم مردم رشت در تاسوعای حسینی. در این روز جمعیتی که تا این روز سابقه نداشت راهپیمایی عظیمی را در مخالفت با رژیم پهلوی انجام دادند. این تظاهرات تا کنون در رشت سابقه نداشت ولی فرصت عزاداری برای امام حسین به مبارزه شدت بخشید و تظاهرات بزرگی را سامان داد. (۱۳۵۷ ش- ۹ […]

چهارشنبه 19 آذر 1393 - 12:19

۱- تظاهرات عظیم مردم رشت در تاسوعای حسینی. در این روز جمعیتی که تا این روز سابقه نداشت راهپیمایی عظیمی را در مخالفت با رژیم پهلوی انجام دادند. این تظاهرات تا کنون در رشت سابقه نداشت ولی فرصت عزاداری برای امام حسین به مبارزه شدت بخشید و تظاهرات بزرگی را سامان داد. (۱۳۵۷ ش- ۹ محرم ۱۳۹۹ ق)

۲- برگزاری اولین انتخابات مجلس خبرگان رهبری. در گیلان مانند سایر نقاط کشور انتخابات اولین دوره مجلس خبرگان قانون اساسی برگزار شد. علمای مختلفی نامزد این انتخابات شده بودند. در کل کشور ۱۸ میلیون نفر در این انتخابات شرکت کردند. این مجلس در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۲ با پیام امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کرد. در این دوره نمایندگان گیلان حضرات آیات محمدعلی امینیان، محمدعلی فیض، عباس محفوظی و صادق احسانبخش بودند. (۱۳۶۱ ش)

ارسال دیدگاه