مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - Thursday 25 Apr 2024
محتوا
آیت‌الله فلاحتی در مراسم‌ گرامیداشت سی و هشتمین سالروز شهادت مظلومانه شهید حاج شیخ ابوالحسن کریمی و شهدای افطار خونین رشت: شهید‌ حاج ابوالحسن کریمی خود را وقف انقلاب و نظام کرد/ او شهیدِ آگاهی و بصیرت بود

آیت‌الله فلاحتی در مراسم‌ گرامیداشت سی و هشتمین سالروز شهادت مظلومانه شهید حاج شیخ ابوالحسن کریمی و شهدای افطار خونین رشت: شهید‌ حاج ابوالحسن کریمی خود را وقف انقلاب و نظام کرد/ او شهیدِ آگاهی و بصیرت بود

مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت سردار حزب الله گیلان، حاج شیخ ابوالحسن کریمی و شهدای افطار خونین رشت در شهر رشت برگزار شد. سخنران آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و در روز دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳، بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد باقرآباد رشت برگزار شد.

سه‌شنبه 2 آوریل 2024 - 19:06

 

مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت سردار حزب الله گیلان، حاج شیخ ابوالحسن کریمی و شهدای افطار خونین رشت در شهر رشت برگزار شد. سخنران آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و در روز دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳، بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد باقرآباد رشت برگزار شد. 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه شهید کریمی در دوره خود می‌دانست باید چگونه عمل کند و به‌خاطر همین هوشیاری و بیداری‌اش، مبغوضِ منافقان شد گفت: شهید کریمی شهیدِ آگاهی و بصیرت و راه حق بود و هرکسی که این گونه شهید شود، یاد و نامش ماندگار خواهد شد‌.

آیت‌الله رسول فلاحتی در مراسم‌ گرامیداشت سی و هشتمین سالروز شهادت مظلومانه شهید حاج شیخ ابوالحسن کریمی و شهدای افطار خونین رشت با اشاره به ویژگی‌های بارز شخصیتی شهید کریمی اظهار داشت: ایشان در دوران جوانی با عالمانِ دین می‌نشست و خدا توفیق خودسازی را نصیب ایشان کرد سپس در نظام اسلامی مشغول خدمت شد و خودش را وقف انقلاب و‌ نظام کرد تا اینکه مورد هدف منافقان پلید قرار گرفت و به شهادت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه منافقان آواره کشورها، سردرگم و بیچاره شدند اما نام و یاد شهید کریمی، زنده و ماندگار است افزود: تا زمانی‌که این انقلاب، زنده و پابرجاست نام و یاد شهید کریمی نیز در دل‌های مردم ماندگار است.

آیت‌الله فلاحتی یکی از توفیقات انسان را دوری از گناه و خودسازی در دوران جوانی دانست و بیان کرد: شهید کریمی در حوزه علمیه، درس‌ها آموخت؛ امثالِ این مردان بزرگ که خود را وقف نظام و انقلاب کردند، در کشورمان کم نیست و اگر نبودند چنین انسان‌های صالحی، قطعاً امروز اینجا نبودیم و انقلاب نبود و همان مجاهدانی که در عرصه‌های جنگ و جهاد و شهادت و میادین مختلف حضور داشتند هنوز هم هستند.

امام جمعه رشت ضمن محکومیت حمله رژیم غاصب صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت کشورمان در سوریه تصریح کرد: با توجه به وضعیتی که برای رژیم صهیونیستی در دنیا ایجاد شده، قطعاً این رژیم نابودشدنی است و امروز هدف و تصمیم نهایی تمام جبهه مقاومت از حشدالشعبی عراق گرفته تا یمن، لبنان و ایران بر این است تا این غده چرکین را از صفحه روزگار محو کنند.

وی ادامه داد: طی چند ماه گذشته تاکنون تلاویو مورد حمله قرار نگرفته است چون اسرائیل درصدد است تا اجازه ندهد جنگ به داخل کشیده شود و همینطور جنگ فرسایشی به‌نفع آنان نیست از طرفی همیشه از شیوه‌های هجومی بهره می‌برده اما امروز به شیوه دفاعی عقب‌نشینی کرده است چون از درون در حال پوسیدن هستند از سوی دیگر، جبهه مقاومت از اطراف در حال خسته کردن نیروهای بیرونی این رژیم فاسد هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه قدرت‌ها در طول سال‌ها، تمام توان و قوای خود را برای مقاوم ماندن اسراییل جعلی به‌کار گرفته بودند اما ضربه و آسیبی‌ که اسراییل در این چند ماه خورده است، طی ۷۵ سال گذشته ندیده بود افزود: در چند ماه گذشته، حدود ۲ هزار افسر ارشد اسراییلی به هلاکت رسیدند و هزاران تن نیز مجروح شدند،‌ شهرک‌نشینان هم فراری شدند و گنبد آهنین هم آسیب دید.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی در تلاش است تا جمهوری اسلامی را مستقیماً وارد این ماجرا کند تصریح کرد: طبق بیانات رهبری، ما هرجا که مقتضی، موجود و مانع مفقود باشد عمل خواهیم کرد و مقتدرانه در برابر باطل خواهیم ایستاد و از مظلوم حمایت می‌کنیم و در کنار مردم فلسطین هستیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دنیای امروز نگاهش به فضای آرام ایران است و دشمن می‌خواهد این فضا را ملتهب کند عنوان کرد: ملت ایران ملتی بصیر و آگاه هستند و گوش‌شان به دهان رهبری و اشاره ایشان است از طرفی دشمن همواره به دنبال ملتهب کردن جامعه ایرانی است و از فتنه ۱۳۸۸ تا ۱۴۰۱ همواره همان هدف را دنبال می‌کرده است.

وی با اشاره به اینکه ما تحت آزمایش الهی هستیم گفت: پیامبراکرم(ص) خطاب به مردمِ خود فرموده بودند در دورانِ آسایش، دشمن درصدد فریب‌ دادن مردم خواهد بود و انسان هم شیفته آسایش می‌شود چراکه دنیا جاذبه‌‌دار است و نمی‌گذارد که انسان در این فضای پرجاذبه به نقشه‌های دشمن توجه کند اما در سختی‌ها انسان متوجه و هوشیار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه شهید کریمی در دوره خود می‌دانست باید چگونه عمل کند و به‌خاطر همین هوشیاری و بیداری‌اش، مبغوضِ منافقان شد زیرا آنان می‌دانستند که او انسانی آگاه، هوشیار و پاک است و فریب دشمن را نخواهد خورد افزود: شهید کریمی شهیدِ آگاهی و بصیرت و راه حق بود و هرکسی که این گونه شهید شود، یاد و نامش ماندگار خواهد شد‌.

 

 

 

منبع: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت 

شهید‌ حاج ابوالحسن کریمی خود را وقف انقلاب و نظام کرد/ او شهیدِ آگاهی و بصیرت بود

ارسال دیدگاه

enemad-logo