مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - Thursday 25 Jul 2024
محتوا
درباره سایت

درباره سایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سایت رنگ ایمان کلیه کارهای مربوط به فضای مجازی «موسسه مطالعات مبارزات اسلامی گیلان» را عهده دار می باشد تا تحقیقات و پژوهشهای علمی و فرهنگی این موسسه را به روز در اختیار مخاطبین قرار دهد. این سایت به عنوان پایگاهی مرجع […]

شنبه 13 ژوئن 2015 - 09:54

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سایت رنگ ایمان کلیه کارهای مربوط به فضای مجازی «موسسه مطالعات مبارزات اسلامی گیلان» را عهده دار می باشد تا تحقیقات و پژوهشهای علمی و فرهنگی این موسسه را به روز در اختیار مخاطبین قرار دهد.

این سایت به عنوان پایگاهی مرجع درباره مبارزات اسلامی مردم گیلان، جهت کمک به روند رشد و توسعه اطلاع رسانی، سرعت بخشیدن به نشر بصیرت انقلابی ، ترویج  مباحث مربوط به هویت ملی و دینی و تسهیل در امور پژوهشی، به فعالیت می پردازد و از جمله مسائلی را که بطور مستند و علمی به آنها می پردازد:

 بررسی جریانها و گروهک‌ها و چگونگی تعامل آنها با انقلابیون، درگیری های خیابانی قبل از انقلاب و افراد فعال آنها و همچنین وقایع پیش آمده قبل از انقلاب در استان گیلان ؛ نحوه تاثیر گذاری گیلان در پیشبرد انقلاب اسلامی و جایگاه کنونی آن در انقلاب ؛ فضای انقلابیون شهر در ایام مبارزه با رژیم ستمشاهی؛ ظهور خانه های تیمی و نحوه مبارزه با آن ، رهبری مبارزات گیلان ، معرفی فعالین انقلابی استان و خاطرات آنها، نقش گیلان و نیروهای فداکار گیلانی در جنگ ،سرداران و بزرگان جنگ ، کمکهای مردم گیلان به جبهه ، گیلان در سازندگی مملکت اسلامی و…

همچنین موسسه مطالعات مبارزات اسلامی گیلان آماده دریافت اسناد و اطلاعات شما می‌باشد و دست یاری شما را به گرمی می فشارد و از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال می کند.

ضمنا این موسسه کاملا مستقل بوده و هیچ وابستگی به نهادها و سازمانهای دولتی و خصوصی ندارد و تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه مطالعات مبارزات اسلامی گیلان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام سایت و نویسنده، بلامانع است.

توضیح بخشهای مختلف سایت

مقالات

این بخش از مهمترین و روزآمدترین بخش­های سایت می‌باشد که حداقل هفته‌ای دو مطلب در آن بارگزاری می‌شود. قسمت مقالات جدیدترین محتوای تولید شده در موسسه را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد.

اخبار

در این بخش اولا اخبار فعالیتهای موسسه و اعضای آن منتشر خواهد شد و در مرحله بعد اخبار مربوط به مسائل فرهنگی استان گیلان انعکاس می‌یابد.

تصاویر

آلبوم‌های عکس درباره موضوعات مختلف است که متناسب با اهداف موسسه، روی سایت رنگ ایمان منتشر شده است.

اسناد

بخش اسناد به ارائه اسناد خام مربوط به موضوع مربوطه و تحلیل پیرامون آنها می‌پردازد.

گیلان‌ما

در قسمت گیلان ما مقالاتی جهت معرفی جغرافیا، فرهنگ و آداب و رسوم مردم گیلان عرضه شده است که مورد توجه بسیاری نیز قرار گرفته است. این قسمت رویکردی تازه در معرفی گیلان را ارائه خواهد نمود.

گفتگوها

گفتگوهای مختلفی در سایت رنگ ایمان با افرادی که به گونه‌های مختلف می‌توانستند روایتگر بخش‌هایی از مبارزات اسلامی مردم گیلان باشند انجام شده است که قسمتهایی از آنها در این قسمت منتشر می گردد.

کتابخانه

کتابخانه دو قسمت دارد. یکی معرفی کتاب و دیگری دانلود کتاب. بخش اول به معرفی اجمالی و شناسه‌ای کتاب‌هایی که درباره مبارزات اسلامی گیلان در نقاط مختلف کشور چاپ شده‌اند اختصاص دارد.

و بخش دوم می‌خواهد، تبدیل به کتابخانه‌ای گردد که محققین و عموم علاقه‌مندان به مباحث مربوطه بتوانند به راحتی به متن کامل کتب مورد نیاز دسترسی پیدا کنند و آن را دانلود نمایند.

نام آوران

این بخش که از مهمترین قسمتهای سایت رنگ ایمان می‌باشد، شامل مطالب مختلفی حول محور شخصیت‌های تاثیرگذار در عرصه مبارزات اسلامی مردم گیلان در تاریخ معاصر است. برای هر شخصیت یک پرونده در این بخش اختصاص یافته و مطالب متنوعی در آن عرضه شده است. البته محتوای پرونده‌های این بخش کمتر از ویژه‌نامه است و قرار است برای همه علما، اندیشمندان، شهدای شاخص و افراد تاثیر گذار انقلاب اسلامی، پرونده‌ای در اختیار مخاطبین قرار گیرد.

ویژه‌نامه

بخش ویژه‌نامه از مهمترین و کاملترین بخشهای سایت رنگ ایمان است که شامل پرونده‌هایی است که به مناسبتی منتشر گردیده است: پرونده‌ها شامل متن، زندگی‌نامه، عکس، فیلم، صوت و موارد دیگر است.

قرار است که درباره وقایع، اماکن، اشخاص و مفاهیم مهم مربوط به موضوع مربوطه، اطلاعاتی به صورت جامع و به عنوان یک پرونده منتشر گردد.

اشخاص

این بخش در عرض بخش نام‌آوران طراحی شده است و به معرفی افرادی که در بسط ایدئولوژهای انحرافی لیبرالیستی، مارکسیستی، التقاطی و… در تاریخ معاصر ایران یا گیلان نقش موثری داشتند می‌پردازد.

تقویم تاریخ

این قسمت که از قسمتهای اختصاصی و از ابداعات سایت رنگ ایمان است، روزشماری از وقایع مبارزاتی و فعالیتهای مهم و آمار و اطلاعات مربوط به شهدا و بزرگان گیلان را به صورت روزانه ارائه می نماید.

طراحی‌ها

طرح‌های گرافیکی‌ای متناسب با فضای اسلامی گیلان و مناسبت خاص آن، روی سایت رنگ ایمان منتشر شده است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود در گیلان و هنرمندان گیلانی ایجاد شده است.

محصولات

در این قمست محصولات موسسه که در قالب کتاب و نرم افزار تولید شده اند، معرفی خواهند شد.

ارسال دیدگاه

 1. نویسنده دیدگاه:  حسن
  2016/07/26 - 11:49

  در قسمت نام آوران گیلان اسم ایت ا… احسانبخش نیست

  پاسخ
 2. نویسنده دیدگاه:  علی شیرازی
  2020/08/31 - 12:04

  مدیر محترم سایت
  سلام علیکم. عزاداری قبول باشد. در لینک زیر
  http://www.6404.blogfa.com/post/97
  شعر مرحوم کربلائی بهجت رحمه الله علیه را آورده اید.
  اما دکتر احمد جلالی سفیر ایران در یونسکو ترکیب بند شب عاشورا با مطلع: مکن ای صبح طلوع – با مطلع
  شب وصل است و تبِ دلبری جانان است
  ساغر وصل لبالب به لب مستان است
  را سروه است که در سال ۱۳۸۵ سروده و همان سالها چند بار در روزنامه اطلاعات و دهها سایت دیگر منتشر شده همراه با مقدمه توضیحات و مقاله خوب ایشان. ایشان این ترکیب بند را روی یک خط نوحه قدیمی امشبی را شه دین در حرمش مهمان است. . . . ساخته اند
  لطفا نگاه کنید در انترنت جستجو به لینک های زیر
  https://cgie.org.ir/fa/news/216547
  https://www.alef.ir/news/3990608091.html
  https://fa.shafaqna.com/news/630693/
  https://www.mashreghnews.ir/news/991302/
  لطفا در سایت های فوق و روزنامه اطلاعات و جاهای دیگر جستجو کنید و مقدمه شعر و در پی نوشت های مهم دکتر جلالی را هم لطفا ملاحظه بفرمائید
  اگر خواستید بمن ایمیل بزنید airan11@yahoo.com
  تا شکل کامل شعر و مقاله ایشان را را به پیوست خدمتتان بفرستم که اگر خواستید شعر و مقاله دکتر جلالی را چاپ کنید. (در بعضی جاها اشتباها به مرحوم کربلائی بهجت نسبت داده شده که اشتباه است و شعر ایشان ربطی به شعر دکتر جلالی ندارد). با تشکر التماس دعا. با احترام، علی شیرازی

  پاسخ
enemad-logo