مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ - Sunday 21 Jul 2024
محتوا
شهدای گیلان در انقلاب اسلامی/ زندگینامه شهید محمد کاظمی

شهدای گیلان در انقلاب اسلامی/ زندگینامه شهید محمد کاظمی

مختصری از زندگی نامه شهید محمد کاظمی  قلم را آن زبان نبود که سر عشق گوید باز              ورای تقدیر است حدیث آرزومندی شهید محمد کاظمی در سال ۱۳۳۳ در روستای دو بخشر دیده به جهان گشود . تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش به پایان رساند و به دلیل عدم امکانات برای ادامه تحصیل ناچار […]

پنج‌شنبه 3 نوامبر 2011 - 16:07

مختصری از زندگی نامه شهید محمد کاظمی 

قلم را آن زبان نبود که سر عشق گوید باز              ورای تقدیر است حدیث آرزومندی

شهید محمد کاظمی در سال ۱۳۳۳ در روستای دو بخشر دیده به جهان گشود . تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش به پایان رساند و به دلیل عدم امکانات برای ادامه تحصیل ناچار به تهران عزیمت کرد و در منزل برادر بزرگش ساکن شد و دوره راهنمایی  را نیز طی کرد . اما به دلیل مشکلات مالی مدرسه را رها کرد و با سفارش برادرش در کارخانجات نظر آباد هشتگرد مشغول به کار شد. پس از مدتی در صنایع هواپیمایی به کار پرداخت و به صورت مخفی علیه شاه مخلوع مبارزه می کرد. و با امام خمینی (ره) و امام موسی صدر آشنا شد و همواره برای دوستانش از آنان صحبت می کرد . بعد از مسافرت به مشهد و اقامت به مدت سه روز در منزل فرزند آیت ا… آخوندی ،وقتی بازگشت در سالن ناهار خوری صنایع هواپیمایی توسط ماموران ساواک دستگیر شد و حدود ۲۲ روز هیچکس اطلاعی از سرنوشت او نداشت . دوستانش با تلاش فراوان توانستند اجازه ملاقات برای خانواده اش بگیرند و پس از شکنجه های زیاد سرانجام بعد از دو ماه آزاد شد. در سال ۵۷ همزمان با اوج گیری انقلاب فعالیتهای چشمگیری در تهران و قم داشت و به فرمان امام  پس از لغو حکومت نظامی همراه دوستانش به پادگانها حمله کردند و تعدادی از پادگانها را تسخیر کرد. با توجه به اینکه علاقه زیادی به خانواده اش به خصوص به دخترش فاطمه داشت ،اما به فرمان امام لبیک گفت و در طلیعه پیروزی انقلاب یوم ا… ۲۲  بهمن در پادگان باقری سابق توسط ماموران گارد شاه معدوم به درجه رفیع شهادت نائل گردید. روحش شاد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

ارسال دیدگاه

enemad-logo