مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - Monday 22 Jul 2024
محتوا
شهدای گیلان در انقلاب اسلامی/ زندگینامه شهید میر محمّد علی ملکوتیان

شهدای گیلان در انقلاب اسلامی/ زندگینامه شهید میر محمّد علی ملکوتیان

مختصری از زندگی شهید میر محمّد علی ملکوتیان  شهید میر محمد علی ملکوتیان در سال ۱۳۲۷ در شهر رشت متولد شد.او فردی پاک سیرت، بلندنظر، سختی کشیده و متدیّن بودند. وی عاشق بی ادعای سرزمین و مردمش بود تا حدّی که در مدّت عمر کوتاه خود برای مردم و میهن خود تا پای جان، مبارزه […]

پنج‌شنبه 3 نوامبر 2011 - 16:25

مختصری از زندگی شهید میر محمّد علی ملکوتیان 

شهید میر محمد علی ملکوتیان در سال ۱۳۲۷ در شهر رشت متولد شد.او فردی پاک سیرت، بلندنظر، سختی کشیده و متدیّن بودند. وی عاشق بی ادعای سرزمین و مردمش بود تا حدّی که در مدّت عمر کوتاه خود برای مردم و میهن خود تا پای جان، مبارزه کرد. شهید در مقابل هر ظلمی با صراحت لهجه و صلابت ایستادگی می کرد و هیچ گاه زیر یوغ ستمگران قرار نمی گرفت و همچنین، مانند رهروان راستین مولای متّقیان علی (ع) با مظلومان و ستمدیدگان با فروتنی و تواضع خاصّ خود رفتار می نمود. وی در دورانِ قبل از انقلاب نیز به جهت مبارزات انقلابی و پیروی از خط امام، بر علیه شاه، چندین بار توسط مزدوران رژیم دستگیر شد و روانه زندان گردید. همیشه دفاع از مظلوم و عدالت خواهی سرلوحه تمام کارها و تکیه کلامش بود و سر انجام در تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ در اثر اصابت گلوله مزدوران طاغوتی در تهران به درجه شهادت نایل آمد.

ارسال دیدگاه

enemad-logo