مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ - Wednesday 22 May 2024
محتوا
اعتراف منافقین به شهادت شهید کریمی+یک سند بسیار مهم و دیده نشده

اعتراف منافقین به شهادت شهید کریمی+یک سند بسیار مهم و دیده نشده

میثم عبدالهی
در انتهای هر شماره از مجله شورا که در فرانسه منتشر می شد، اخبار وقایع ایران و شرح جنایاتی که منافقین از ترور و ناامنی ایجاد کرده بودند را با افتخار، می نوشتند. این مجله در شماره ۱۸ خود که به تاریخ فروردین ۱۳۶۵ منتشر شد، خبری را درج کرد که خبر از یک جنایت هولناک می داد.

شنبه 1 آوریل 2017 - 06:00

میثم عبدالهی

سازمان منافقین بعد از ترور و به شهادت رساندن بسیاری از بزرگان انقلاب چون شهیدان رجایی و باهنر رئیس جمهور و نخست وزیر، آیت الله بهشتی رئیس دستگاه قضایی و ۷۲ تن از یارانش، شهادت آیت الله قاضی طباطبایی، آیت الله دستغیب، آیت الله صدوقی، آیت الله مدنی، آیت الله قدوسی و یازده هزار نفر از مردم بی‌گناه ایران به اروپا گریختند و بعد از مدتی، در زمان جنگ تحمیلی، به عراق رفته و به خدمت صدام در آمدند.

مسعود رجوی برای مقابله با جمهوری اسلامی، تلاش زیادی برای جذب افراد سرشناس منتقد و سازمان‌ های روشنفکری برای ایجاد جبهه ای بزرگ انجام داد. در این میان، گروه های چپ مارکسیستی از حیث فکری با منافقین همجهت بودند و فضای بهتری برای جذب آنها به وجود آمده بود.

در همین ایام مسعود رجوی تشکیل «شورای ملی مقاومت» را اعلام کرد که فراتر از سازمان مجاهدین و شامل تمام جریانهای اپوزوسیون که رهبری رجوی را بپذیرند، خواهد بود. او اولین شماره مجله «شورا» را به عنوان ارگان رسمی شورای ملی مقاومت، در آبان ۱۳۶۳ در فرانسه منتشر ساخت و خودش در آن سرمقاله می نوشت و جلال گنجه ای نیز پایه ثابت این مجله بود.

عده ای از افرادی که به حمایت از رجوی پرداخته و خود را به عنوان عضوی از شورای ساخته دست رجوی، معرفی کرده و برای مجله شورا، مطلب می فرستادند و خوراک تهیه می کردند که به عنوان نمونه می توان به احمد شاملو، هوشنگ گلشیری، غلامحسین ساعدی، سیمین بهبهانی و… اشاره کرد.

در انتهای هر شماره مجله شورا، اخبار وقایع ایران و شرح جنایاتی که منافقین از ترور و ناامنی ایجاد کرده بودند درج می شد. این مجله در شماره ۱۸ خود که به تاریخ فروردین ۱۳۶۵ منتشر شده بود، خبری را درج کرد که خبر از یک جنایت هولناک می داد. متن کامل خبر به این شرح است: 

«لاهیجان، ۱۳ فروردین (۲ آوریل ۸۶[میلادی]): رزمندگان مجاهد خلق طی یک تهاجم انقلابی، ابوالحسن کریمی، فرماندار لاهیجان و دادستان ضد انقلاب سابق استان گیلان و یکی از مهمترین مهره های سرکوب و جنایت خمینی در این استان را به هلاکت رساندند.» (مجله شورا، ش۱۸، فروردین۱۳۶۵، ص۹۲)

به این ترتیب سازمان جنایت کار منافقین، با افتخار از ماجرای شهادت شهید کریمی در روز ۱۳ فروردین ۱۳۶۵ یاد کرده و مسئولیت آن را بر عهده گرفتند.

ارسال دیدگاه

enemad-logo