مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - Monday 17 Jun 2024
محتوا
روایتی از سفر شهید سیداسدالله لاجوردی به استان گیلان + کلیپ

روایتی از سفر شهید سیداسدالله لاجوردی به استان گیلان + کلیپ

خاطره ای که مرتضی عبداللهی پارسال منتشر کرده بود را دوستان زحمت کشیدند و صوتی کردند به همراه تصاویری از آن به صورت یک کلیپ زیبا باز تولید کردند. فایل این کلیپ را هم در ادامه میبینیم. این متن به مناسبت سالروز شهادت سیداسدالله لاجوردی، به دست عوامل سازمان تروریستی منافقین در روز ۱ شهریور ۱۳۷۷ صورت گرفت.

پنج‌شنبه 24 آگوست 2023 - 09:47

مرتضی عبداللهی

 

اشاره: خاطره ای که مرتضی عبداللهی پارسال منتشر کرده بود را دوستان زحمت کشیدند و صوتی کردند به همراه تصاویری از آن به صورت یک کلیپ زیبا باز تولید کردند. فایل این کلیپ را هم در ادامه میبینیم. این متن به مناسبت سالروز شهادت سیداسدالله لاجوردی، به دست عوامل سازمان تروریستی منافقین در روز ۱ شهریور ۱۳۷۷ صورت گرفت.

 

نشانی دریافت کلیپ روایتی از سفر شهید لاجوردی به استان گیلان  – با حجم ۱۶٫۸ مگایابت

 

***

اوایل دهه هفتاد بود، دقیقا سی سال پیش. توفیق دیدار #شهیدلاجوردی و همراهی با پدرم و ایشان در سفر یک روزه به مناطق مختلف، نصیبم شد.

با چشم خود دیدم که چقدر ابهت و جذبه او، دیگران را تحت تاثیر قرار داده. مهربانی او با دوستان و حتی کسانی که با او برخورد کوتاهی هم داشتند مشهود بود. آوازه بلند، صلابت و #مجاهدت بی نظیر ایشان، مانع برخورد پر مهر و محبت حتی با زندانیان نشد.

وقتی ایشان به زندانها سر زدند، بسیاری از زندانیان دوست داشتند او را از نزدیک ببینند و شور و نشاط در میان آنها کاملا ملموس بود. با اینکه کودک بودم، ولی تمایز شخصیتی ایشان از سایرین، به روشنی برایم واضح بود.

در یکی از شهرهای دوردست استان و داخل سالن زندان، مراسمی برگزار شده بود و یک نمایش زیبا با بازی زندانیان دیدیم که هنوز خاطره آن دستگاه دروغ سنج که نقشش را یک زندانی بازی می کرد و از بقیه آنها تست می گرفت در ذهنم است و طنز کارشان آنقدر بالا بود که سالن یکسره در حال خنده بود.

کارگاههای چوب و خیاطی و دیگر صنعتها که زندانیان برای خود داشتند و درآمدزایی می شد و محصولات متنوع و زیبایی را تولید می کردند و کارهای بسیار زیادی که داشتند را دیدیم.

برخی از زندانیان حتی با اینکه دوره زندان را سپری می کردند ولی در بیرون زندان و مرتبط با زندان بودند و با هدایت شهید لاجوردی و اعتمادی که ایجاد شده بود، به کاری مشغول بودند و زندگی خود را هم می چرخاندند.

او به راحتی و بی تکلف در میان حلقه کسانی بود که خیلی ها به آنها اعتماد نداشتند؛ حتی خانواده بعضی از این زندانیان، ارتباطشان را با آنها قطع کرده بودند. ولی شهید لاجوردی با یک رفتار پدرانه با آنها برخود می کرد. حرفشان را می شنید و در میانشان می نشست. بسیاری از این افراد را به جرگه زندگی و انقلاب وارد کرد.

سید اسدالله لاجوردی از مبارزان درجه یک قبل از انقلاب بود. سالها یک مدیر عالی رتبه در جمهوری اسلامی بود. ولی بابت کارهایش هیچ پولی از جمهوری اسلامی نگرفت. اصلا تصور در آمد و حق و حقوق از جمهوری اسلامی را هم نداشت؛ تازه خود را بدهکار میدید.

پدرم گفت وقتی خواست از سفر برگردد (بنده شک دارم که همان سفر را گفت یا یک سفر دیگر) هیچ پولی همراه خود نداشت و چون از بیت المال هم استفاده نمی کرد و هزینه سفرش را خودش می داد، از من قرض گرفت تا به تهران برگردد و بعد بازگرداند.

او یک مدیر جهادی و انقلابی و یک مسئول طراز انقلاب بود.

مرد خداباور و معتقد، مرد بی ادعا و مخلص، مرد قوی و صریح، مصداق بارز آیه شریفه «اشداء علی الکفار رحماء بینهم».

۶ شهریور ۱۴۰۱

 

 

نشانی  در کانال شخصی مرتضی عبداللهی:

https://eitaa.com/abdollahi_morteza/837

ارسال دیدگاه

enemad-logo