مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - Monday 22 Jul 2024
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۲۸ مهر

تقویم تاریخ گیلان – ۲۸ مهر

 ۱- نامه علما و روحانیون رشت در مخالفت با لایحه انجمن‏هاى ایالتى و ولایتى. به دنبال تصویب لایحه ایالتی ولایتی، امام خمینی به مخالفت با این لایحه ضد دینی برخواست. علما و مراجع قم نیز اعلامیه های مختلفی در مختلفت با این موضوع دادند. در رشت نیز آیات سیدحسن بحرالعلوم، سیدمحمودضیابرى، سیدحسین رودبارى، شیخ محمد […]

دوشنبه 20 اکتبر 2014 - 19:48

 ۱- نامه علما و روحانیون رشت در مخالفت با لایحه انجمن‏هاى ایالتى و ولایتى. به دنبال تصویب لایحه ایالتی ولایتی، امام خمینی به مخالفت با این لایحه ضد دینی برخواست. علما و مراجع قم نیز اعلامیه های مختلفی در مختلفت با این موضوع دادند. در رشت نیز آیات سیدحسن بحرالعلوم، سیدمحمودضیابرى، سیدحسین رودبارى، شیخ محمد لاکانى با عنوان جامعه روحانیت گیلان اعلامیه ای در محکومیت این لایحه صادر کردند و به این وسیله حمایت خود را از امام خمینی اعلام نمودند. (۱۳۴۱ ش- ۲۰ جمادی الاولی ۱۳۸۲ ق) (روزشمار سایت ۱۵ خرداد)

۲- گیلان اولین شهید هلال احمر را تقدیم انقلاب کرد. شهید قاسم خاوران پور اولین شهید جمعیت هلال احمر که در محور آبادان به خرمشهر در حین کمک رسانی به مجروحین به شهادت رسید. (۱۳۵۹ ش) (مجله روایت هشتم، شمـ ۱۴، ص ۴۱٫)

۳- شهادت ۲ نفر از نیروهای انقلاب به دست منافقین. «ایوب میرزایی» معلم بود. او در همان مدرسه ای که در رضوانشهر تدریس می کرد ترور شد و به شهادت رسید. در همین روز «کاسگل زبانبر» در رشت به دست منافقین ترور شد و به شهادت رسید. (۱۳۶۰ ش) (سایت هابیلیان، شهدای ترور.)

ارسال دیدگاه

enemad-logo