مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - Sunday 14 Apr 2024
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۱۱ مهر

تقویم تاریخ گیلان – ۱۱ مهر

۱- رحلت آیت الله سید محمدتقی معصومی اشکوری. آیت الله اشکوری از علمای نامدار گیلان است که در حوزه نجف از محضر بزرگان بسیاری استفاده کرد. ایشان کتاب ارزشمند دو چوب و یک سنگ را تالیف کرده است که عرفا و بزرگان بسیاری از این کتاب تجلیل کرده اند. (۱۳۱۶ ش- ۲۷ رجب ۱۳۵۶ ق) […]

جمعه 3 اکتبر 2014 - 19:29

۱- رحلت آیت الله سید محمدتقی معصومی اشکوری. آیت الله اشکوری از علمای نامدار گیلان است که در حوزه نجف از محضر بزرگان بسیاری استفاده کرد. ایشان کتاب ارزشمند دو چوب و یک سنگ را تالیف کرده است که عرفا و بزرگان بسیاری از این کتاب تجلیل کرده اند. (۱۳۱۶ ش- ۲۷ رجب ۱۳۵۶ ق)

۲- ولادت شهیدسیدیونس رودباری اولین شهید انقلاب اسلامی. شهید سیدیونس رودباری که از طلاب حوزه علمیه قم و از شاگردان امام خمینی بود، اولین شهید نهضت امام در ۲ فروردین ۱۲۴۲ است. وی در این روز در خانواده ای کشاورز در رودبار به دنیا آمد. (۱۳۱۱ ش) (مجله بشارت فجر، تیر ۱۳۹۱، شماره ۳۱، ص ۳۴٫)

۳- اولین شهید آستارا تقدیم انقلاب شد. شهید داود ورزشخواه اولین شهید آستارایی بود که در جنگ تحمیلی به شهادت رسید. (۱۳۵۹ ش) (مجله روایت هشتم، شمـ ۱۴، ص ۴۱)

۴- الهیار زکی پور در رحیم آباد شهرستان رودسر توسط سازمان تروریستی مجاهدین خلق مورد شناسایی و سوء قصد قرار گرفته و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. (۱۳۶۰ ش) (سایت هابیلیان، شهدای ترور.)

ارسال دیدگاه

enemad-logo