مقام معظم رهبری: در طول تاریخ، رنگ های گوناگون بر سیاست این کشور پهناور سایه افکند؛ اما رنگ ثابت مردم گیلان، رنگ ایمان بود.
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - Tuesday 26 Sep 2023
محتوا
تقویم تاریخ گیلان – ۹ آذر

تقویم تاریخ گیلان – ۹ آذر

۱- رحلت آیت الله سید مهدی رودباری در رشت. او در حوزه علمیه به درجه بالای اجتهاد نائل شد. سال ها در رشت ساکن شد و به تبلیغ دین و اقامه جماعت پرداخت. او از بزرگان حوزه علمیه رشت در زمان خود بود. ایشان در رشت دارای جایگاه علمی بالایی بود و سال ها در […]

یکشنبه 30 نوامبر 2014 - 19:05

۱- رحلت آیت الله سید مهدی رودباری در رشت. او در حوزه علمیه به درجه بالای اجتهاد نائل شد. سال ها در رشت ساکن شد و به تبلیغ دین و اقامه جماعت پرداخت. او از بزرگان حوزه علمیه رشت در زمان خود بود. ایشان در رشت دارای جایگاه علمی بالایی بود و سال ها در مسجد جامع کاسه فروشان رشت علاوه بر اقامه جماعت، نماز جمعه نیز برپا می کرد. مدرسه علمیه مهدویه که در مجاورت این مسجد قرار دارد نیز از بنهاهایی است که توسط ایشان ساخته شد. گفتنی است که ایشان پسرعموی پدر آیت الله سید مجتبی رودباری عالم صاحب نام رشت که در مسجد صفی نماز می خوانند بودند. وی در مسجد جامع کاسه فروشان رشت مدفون است. بعد از ایشان اقامه جمعه و جماعت در مسجد کاسه فروشان بر عهده آیت الله سید محمود ضیابری نهاده شد. (۱۳۲۷ ش – ۲۸ صفر ۱۳۶۸ ق)

۲- شهادت سردار سپاه اسلام حاج محمود آذر ارجمند. او فرمانده اطلاعات عملیات یکی از تیپ های لشکر ۲۵ کربلا بود. (۱۳۶۱ ش) (با امیران دلها، ص ۷۴٫)

ارسال دیدگاه